Відеозаняття: «Огляд основних вимог та практика застосування МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами»

З 19 жовтня 2023 року відповідно до нового Положення про безперервне професійне навчання аудиторів №400 (зі змінами внсееними згідно з Наказом Міністерства Фінансів №447 від 21.08.2023) записи занять не зааховуються в безперевне професійне навчання аудиторів, але ми рекомендуємо використовувати для проведення внутрішньофірмової підготовки кадрів та їх підвищення кваліфікації, а також як методичний матеріал.

Illustration

Валентина Рядська

член Ради ВПГО «САУ», д.е.н., директор ТОВ "АФ "СІВЕРСЬКА АУДИТОРСЬКА КОМПАНІЯ", ACCA DipIFR

Програма освітнього заходу:

1. Порівняльний аналіз зміни концепції визнання доходу. Сфера застосування положень МСФЗ 152. Ідентифікація договору з клієнтом для цілей обліку відповідно до вимог МСФЗ 153. Зобов’язання щодо виконання як об’єкт обліку доходу4. Визначення ціни операції5. Правила розподілу ціни операцій на ідентифіковані зобов’язання щодо виконання6. Умови передачі контролю над активом та моделі задоволення зобов’язань щодо виконання7. Представлення та розкриття інформації про доходи у фінансовій звітності.

Деталі участі

Тривалість: 20 годин

Лектор: Валентина Рядська

Форма проведення: відеозаняття

Вартість: 960 грн.

Кому буде корисно:

● аудиторам, керівникам аудиторських компаній;● асистент аудитора/кандидат в аудитори/студент.

Переваги даного відеозаняття:

● 20 ак. годин якісного контенту; ● велика кількість практичних прикладів;● роздатковий матеріал в електронному вигляді та доступ до відеозаняття.

Програма відезанять

 • Тема 1. Порівняльний аналіз зміни концепції визнання доходу. Сфера застосування положень МСФЗ 15

  Порівняння концепції передачі ризиків та концепції контролю при визнанні доходу від договорів з клієнтами. П’ятиетапна модель визнання доходу від договорів з клієнтами. Поняття контрактного активу та контрактного зобов’язання.

 • Тема 2. Ідентифікація договору з клієнтом для цілей обліку відповідно до вимог МСФЗ 15

  Клієнт за договором. Загальна характеристика договору, поєднання та модифікація договорів. Домовленості, які не визнаються договором.

 • Тема 3. Зобов’язання щодо виконання як об’єкт обліку доходу

  Поняття відокремлених товарів або послуг. Товари та послуги, які не є відокремленими в контексті ідентифікованого договору. Огляд впливу окремих умов договору на результат ідентифікації. Статус принципала та агента. Зобов’язання щодо виконання у договорах консигнації. Зобов’язання щодо виконання по опціонах. Продаж товарів з правом повернення.

 • Тема 4. Визначення ціни операції

  Постійне та змінне відшкодування. Види змінного відшкодування. Значний компонент фінансування. Негрошове відшкодування. Відшкодування, яке сплачене, або підлягає сплаті покупцеві. Внесок продавця, який не підлягає відшкодуванню.

 • Тема 5. Правила розподілу ціни операцій на ідентифіковані зобов’язання щодо виконання

  Визначення відокремленої ціни операції. Методи розподілу ціни операції. Розподіл змінного відшкодування. Розподіл знижки. Зміна ціни операції після укладання договору.

 • Тема 6. Умови передачі контролю над активом та моделі задоволення зобов’язань щодо виконання

  Розподіл ціни операції між зобов’язаннями, які виконуються із плином часу. Контроль, який передається у певний момент часу. Договори із зворотним викупом. Домовленості з виставленими рахунками та відкладеним постачанням. Невитребувані права та передоплати за майбутнє постачання.

 • Тема 7. Представлення та розкриття інформації про доходи у фінансовій звітності

  Мета та загальні вимоги до розкриття інформації щодо доходів від договорів з клієнтами. Подання інформації про контрактні активи, контрактні зобов’язання та доходи за договорами. Особливі вимоги до розкриття інформації.

Етапи проходження навчання

1

Реєстрація на сайті

Залиш свою заявку на участь у даному заході та очікуй листа на вказану електронну адресу з детальним описом подальших дій та рахунком на оплату.

2

Оплата рахунку

Сплати за участь у заході та очікуй посилання на свою електронну адресу з доступом до відеозанять. Матеріали заходу завантажуються. 

3

Отримання посилання з доступом до відеозанять

Після того, як оплата буде успішно пройдена - ми надішлемо на пошту доступ для перегляду відеозанять. (Примітка. Доступ надається через Google Disk, тому для отримання доступу до заходу необхідно мати пошту Gmail)

Зареєструватися на відеозаняття

Реєстрація на:*

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Ознайомитись з умовами договору-оферти та політикою конфіденційності.