Поради Наталії Остап’юк перед іспитом
Чому сертифіковані спеціалісти цінуються і викликають повагу у більшості людей? Іноді, звичайно, можуть траплятися рідкі випадки, коли хтось вам буде заздрити, хтось буде говорити, що сертифікат нічого не вартий. Але тільки ті, хто пройшов сертифікаційний марафон підготовки, чітко можуть знати, що сертифікати вчать не тільки професійним знанням, а, насамперед, навчають керувати собою. Сертифікація зосереджує нас на цьому. По-перше, вона вчить себе організувати, по-друге, вчить концентрувати увагу, по-третє, вчить прагматизму.
Перша порада: Не хвилюйтесь, якщо ви не можете все повторити перед іспитом. На наших тренінгах перед іспитами ми завжди повторюємо, насамперед, те, що було на попередніх сесіях. Ваше завдання - відчути себе в останній день перед іспитом. Зробіть його днем тиші. Майже через годину до вас прийдуть думки, що необхідно переглянути та повторити. Ви можете ходити з блокнотом і записувати, наприклад: заглянути у виручку, подивитись гудвіл за МКЧ по справедливій вартості, подивитись знецінення фінансових активів тощо. Головне побажання від пані Наталії: пройдіться по основам теми, що Вам прийшла на розум.
Друга порада: Пам'ятайте: головне не 100 балів набрати, потрібно зібрати бали для отримання сертифікату. Робіть кожне завдання та пишіть, що знаєте; бачите, що щось не йде зараз, - напишіть два речення за темою і відразу переходьте до наступного завдання, яке для вас зрозуміле. Так відбувається процес збирання балів. Якщо ви сидите над завданням 10-15 хвилин і замислюєтесь, пам’ятайте, що ви вже втрачаєте час, який ви могли б присвятити тому, щоб зібрати бали по аудиту чи по фінансовому менеджменту.
Ви маєте для себе усвідомити, що ви не досконалі, але маєте крутезний досвід, що дозволить Вам діяти прагматично. Наприклад, якщо ви написали, що це МСФЗ 16, але не можете згадати розрахунок модифікації, напишіть собі на чернетці: повернутися до модифікації, та йдіть далі. Відповідайте тільки на поставлені питання, не пишіть багато, це буде недоцільно.
Третя порада: Пані Наталія завжди починає іспит з матриці часу. Як це відбувається: 1. Необхідно виписати пункти, які потрібно вирішити;
2. Скласти розклад відповідно до кількості завдань;
3. Поділити кількість годин іспиту на кількість завдань.
Пані Наталія радить починати іспит з матриці часу, приклад якої наведений нижче в таблиці.
Наприклад, у вас 2 години на виконання 3 завдань. Не буде зайвим і третій стовпчик.
З матрицею часу ви зможете ефективно спланувати свій час та приділити увагу тим питанням, які допоможуть вам зібрати бали.
Четверта порада: Останні 8 днів перед екзаменом не забувайте себе хвалити за навчання. Є багато колег, хто живе спокійним життям: хтось ходить на тренування, хтось читає книжки, хтось проводить більше на свіжому повітрі, таким чином знімає стрес. Ви навчаєтесь, вкладаєте в себе велику працю, а це найважче, що може бути.
Психологи кажуть, що під час навчання ніколи не буває комфортного зростання. Цей процес відбувається через внутрішню перебудову самого себе. Проте пам’ятайте, ніколи не буде прекрасного майбутнього або швидкого успіху без зростання. Ви це робите добровільно, тому вам є чим пишатися собою.
П’ята порада: Завжди з собою шуткуйте. Це допоможе вам більше розслабитись перед іспитом.
Шоста порада: Перед іспитом випийте розчинної солодкої кави за таким надійним рецептом: 7 чайних ложок кави та 7 чайних ложок цукру на 1 літр води. Після такого співвідношення ви будете добре включатися у розв’язок завдань і будете почувати себе комфортно. Цей рецепт дозволить максимально довго не відволікатися від завдань на іспиті.
Успіхів у складанні іспиту!
Ви йдете за своїм сертифікатом, він ваш.